Шалке се добра до късно равенство в Берлин

Sportinglife 18:55 ч., 14 Март 2015
0
50

Байерн дръпна с 14 точки на Волфсбург след шестата си поредна победа в Бундеслигата.

18. Щутгарт 25 4 8 13 24:45 20

В двубой от 25-ия кръг баварците се наложиха с 4:0 като гости на Вердер и вече имат актив от 64 точки.

"Вълците" са втори с 50, но и с мач по-малко. В неделя Волфсбург е домакин на опашкаря Фрайбург.

Байерн реши двубоя си на "Везерщадион" с по две попадения във всяко от полувремената.

Томас Мюлер в 24-та и Давид Алаба в добавеното време на първата част дадоха аванс на баварците.

Байерн удари домакините за трети път в 76-та минута, когато се разписа и Левандовски след асистенция на Мюлер. Отново полякът фиксира крайното 0:4 в 90-та минута.

В Берлин Херта повеждаше на два пъти, но пропусна да вземе пълния комплект точки след драматично равенство 2:2 с Шалке.

Енис Бен-Хатира бе точен за "старата госпожа" в 41-та минута, но Льорой Сане изравни малко преди почивката.
Развръзката настъпи в последните десетина минути. Генки Харагучи отново даде аванс на домакините, но камерунецът Жоел Матип подели точките с късен гол.

След "хикса" в Берлин, Шалке дръпна с една точка на Аугсбург, който малко изненадващо загуби с 0:2 у дома от Майнц, и "кралскосините" са вече еднолично на петата позиция.

Хамбургер остана без победа в пети пореден мач и е само на две точки над позицията, която отрежда плейоф за оставане в елита.

Тимът загуби с 0:3 гостуването си на Хофенхайм, но малка утеха е, че Падерборн също остана с празни ръце, разгромен с 0:4 на гости на Айнтрахт.