Първи победи в основната схема на Мастърс за Борна Чорич и Танаси Кокинакис

Sportinglife 08:20 ч., 13 Март 2015
0
61

Райън Харисън, който в Акапулко отказа Григор Димитров от защитата на титлата, отрази два мачбола на ветерана Марди Фиш, за да го преодолее с 6:4, 4:6, 7:6(3) в първия кръг на турнира в Индиън Уелс.

Така Харисън си уреди двубой с петия поставен Кей Нишикори, който почиваше на старта на престижната надпревара.

Всички резултати

Виктор Троицки - Алберт Рамос-Винолас 4:6, 4:6

Федерико Делбонис - Душан Лайович 6:4, 6:3

Танаси Кокинакис - Ян-Ленард Щруф 7:6(3) 6:3

Иван Додиг - Жоао Соуса 6:3, 7:5

Тим Смичек - Бенямин Бекер 6:3, 7:(4)

Сам Грот - Даниел Химено-Травер 6:7(5), 6:7(6)

Ярко Ниеминен - Тимо Де Бакер 7:6(3), 6:4

Райън Харисън - Марди Фиш 6:4, 4:6, 7:6(3)

Джеймс Дъкуърт - Доминик Тийм 7:6(5), 6:1

Анди Мъри ще започне участието си на първия Мастърс за годината срещу Вашек Поспишил. Канадецът продължава след отказване на Михаил Кукушкин заради контузия.

Младите Борна Чорич и Танаси Кокинакис постигнаха първите си победи на турнир от сериите Мастърс.

Квалификантът Чорич се нуждаеше от час и 26 минути, за да отстрани 56-ия в световната ранглиста Андреас Хайдер-Мауер след 6:4, 6:4. Хърватинът проби на два пъти подаването на съперника и не загуби нито един свой сервис гейм.

Един пробив пък реши двубоя на Кокинанис срещу Ян-Ленард Щруф за 7:6(3), 6:3. 18-годишнитя австралиец наниза 10 аса и вкара 70% първи сервис.

Друга от "младите пушки" Доминик Тийм обаче нямаше поводи за радост, след като отпадна още в първия кръг след 6:7(5), 1:6 от Джеймс Дъкуърт.

Тим Смичек се справи с 6:3, 7:6(4) с Бенямин Бекер за 81 минути. Предстои му двубой с поставения под №26 в основната схема Филип Колшрайбер. Иван Додиг надделя с 6:3, 7:5 над Жоао Соуса и ще срещне осмия поставен и шампион от Акапулко Давид Ферер.

Испанецът в тандем със сънародника си Фернандо Вердаско излиза срещу Григор Димитров и Марди Фиш в мач на двойки в петък вечерта. Очаква се срещата да започне около 22:00 ч. наше време.

Хуан Монако се справи с Теймураз Габашвили с 6:2, 3:6, 6:3 и си уреди двубой с Марин Чилич, който не е играл от финалния Мастърс на ATP в Лондон.

В един от оспорваните двубои Едуар Роже-Васлен елиминира с 5:7, 6:4, 6:3 над Маринко Матошевич и във втория кръг ще се изправи срещу №12 в схемата Фелисиано Лопес.

Алберт Рамос-Винолас надигра с 6:4, 6:4 Виктор Троицки и ще срещне Жулиен Бенето, който е евентуален съперник на Новак Джокович в третия кръг.