Само една италианска победа в Лига Европа

Дузпа в края за Евертън спаси честта на английския футбол

Sportinglife 07:30 ч., 13 Март 2015
0
37
Getty Images

От пет отбора – само една победа. Това е статуквото на Италия в осминафиналите на Лига Европа.

Спечели я Наполи – 3:1 срещу Динамо (Москва). Успехът дойде благодарение на хеттрик на Гонсало Игуаин, който заличи ранния гол на Кевин Курани.

Грандът Интер загуби пред новата сила от Германия – Волфсбург, с 1:3 като гост. А Торино падна с 0:2 на терена на Зенит.

Без победител завърши италианският сблъсък Фиорентина – Рома.

Дузпа в 82-ата минута, вкарана от Ромелу Лукаку, спаси честта на английския футбол. С нея Евертън победи Динамо (Киев) с 2:1 у дома, след като „карамелите” губеха с 1:2 до 39-ата минута.

Холандският колос Аякс загуби с 0:1 на терена на украинския Днипро. А Брюж победи Бешикташ на свой терен с 2:1.

Изцяло испанският сблъсък Виляреал – Севиля завърши с категорично 3:1 за гостите, които са настоящ носител на трофея.