Тимът на Моуриньо загуби две точки, Юнайтед падна

Sportinglife 20:05 ч., 21 Фер 2015
0
85

Челси изпусна ключови точки у дома – 1:1 срещу Бърнли, и даде шанс на Манчестър Сити да намали разликата в битката за титлата. Бранислав Иванович вкара четвъртия си гол в последните 6 мача, но 9 минути преди края Бен Мий изравни за гостите. Защитникът на Бърнли е юноша именно на конкурента Сити...

Другият сърбин от Челси – Неманя Матич, бе изгонен с червен картон в 71-вата минута.

Манчестър Юнайтед падна с 1:2 като гост на Суонси, след като поведе с гол на Андер Ерера. Джонджо Шелви асистира за изравнителния гол на Ки, а после донесе успеха.

За първи път в историята уелският клуб прави дубъл над Юнайтед в първенството за един сезон.

На върха денят бе добър единствено за Арсенал, спечелил с 2:1 като гост на Кристъл Палас с поапдения на Касорла и Жиру.

Астън Вила падна у дома от Стоук с 1:2, Хъл победи Куинс Парк с 2:1 на свой терен, а Съндърланд и Уест Бромич направиха 0:0.

Челси води с 60 т., Сити има 52 (мач по-малко), Арсенал е с 48, а Юнайтед – с 47.

На дъното Бърнли и Вила имат по 22 точки, а последният Лестър е със 17.