Sportinglife 07:35 ч., 10 Март 2015
0
511
Getty Images

Даниел Уелбек се разписа победно за Арсенал във вратата на бившия си отбор Манчестър Юн. и "топчиите" се класираха за полуфиналите на турнира ФА къп след успех с 2:1 на "Олд Трафорд".

Начо Монреал изведе лондончани в 26-та минута с едва втория си гол за Арсенал в кариерата, а само три по-късно Уейн Руни изравни.

Грешка на Антонио Валенсия улесни Дани Уелбек, който изпревари вратаря Де Хеа и реши мача в 62-та минута.

Кошмарът на Юнайтед бе пълен, след като Анхел Ди Мария бе изгонен с директен червен картон, след като потърси сметка от рефера Майкъл Оливър в 77-та минута.

Актуалният носител на ФА къп Арсенал ще се изправи срещу Брадфорд или Рединг на полуфиналите - това отреди жребият.

В другия полуфинал Астън Вила очаква победителя от срещата между Ливърпул и Блекбърн, които ще преиграват след 0:0 на "Анфийлд".