Sportinglife 12:10 ч., 23 Март 2016
0
927
Levski.bg

На 15 май 2013 г. Реал Мадрид подчини Валенсия с 2:0 на „Бернабеу” в първи четвъртфинал за Кралската купа на Испания, но скандал засенчи победата.

Към края на мача Жозе Моуриньо зареди гневни жестове и подвиквания към Кристиано Роналдо.

Асът реагира с обидени мимики на недоумение и пренебрежение.

Спор имаше и при напускането на терена.

Наложи се на следващата пресконференция Моу да обясни накратко:

„Не се връщаше в защита, не помагаше на левия защитник.”

Гийем Балага преразказа в биография на Кристиано версията на най-жълтите медии.

Двамата продължили с яростен спор в съблекалнята.

Роналдо отвърнал на критиките с:

„След всичко, което съм направил за теб, как се отнасяш с мен? Как смееш да ми говориш така?”

Треньорът скочил вбесен, двамата се хванали за гушите, били на косъм от бой, но ги разтървали.

В началото на 2013-а Жозе напълно загуби влияние над отбора, доверие.

Успоредно се разви конфликтът с Икер Касияс.

Двете „мафии” на футболистите – испанската (начело с вратаря) и латинодружината (водената от КР7), тръгнаха срещу великия треньор.

Реал Мадрид завърши втори, на 15 точки зад Барселона.

Моу си тръгна след сезона.

На 19 март 2016 г. на стадиона в „Овча купел” Джъстин Менголо от „Левски” вбеси треньора Стойчо Стоев, който го замени още в 38-ата минута.

Крилото „скъса” няколко атаки с неадекватно задържане на топката.