С нов хеттрик Лео стигна Роналдо по голове

Sportinglife 14:50 ч., 08 Март 2015
0
661

Лионел Меси изведе Барселона на върха в Примера дивисион. Аржентинецът направи хеттрик за триумфа с 6:1 над Райо Валекано в обеден мач на „Камп Ноу”.

Меси настигна Кристиано Роналдо по голове – по 30, a Барса използва грешката на Реал в Билбао и вече води с една точка във временното класиране.

„Ел Класико” е след две седмици в Барселона.

С победата срещу Райо каталунците изпревариха големия враг и по вкарани голове – 76 срещу 75.

Луис Суарес откри резултата още в 6-ата минута. Жерар Пике добави втори в 49-ата.

Всякаква интрига приключи малко след това, когато червен картон получи Тито от Райо Валекано. От последвалата дузпа Меси вкара първия си гол.

Последваха още две попадения. В добавеното време и Суарес се разписа за втори път.

В 80-ата минута Дани Алвеш направи дузпа и получи червен картон, от който Алберто Буено заби почетно за Райо Валекано.

Големият проблем пред треньора на каталунците Луис Енрике не бе гола, а наказанието на бразилския защитник. Възможно е той да отнесе повече от един мач и да пропусне битката с Реал на 22 март.