Sportinglife 21:10 ч., 09 Май 2015
0
42
Getty Images

Лошата седмица за Байерн Мюнхен продължава. След разгрома и 0:3 като гост на Барселона в Шампионската лига, баварците загубиха у дома от Аугсбург с 0:1 в двубой от Бундеслигата.

Пепе Рейна започна като титуляр на вратата, но испанецът бе изгонен още в 13-та минута за грубо нарушение, за което реферът отсъди дузпа.

Нойер влезе и веднага показа класата си, като отрази 11-метровия наказателен удар, изпълнен от Пол Верхаг.

Аугсбург все пак стигна до победата с гол на Бобадия в 71-а минута. Трите точки запазват шансовете на Аугсбуг за директно класиране за Лига Европа.

Борусия Мьонхенгладбах излезе на второ място след победа с 3:0 над Байер Леверкузен у дома. И трите попадения паднаха след почивката.

Макс Крузе, Патрик Херман и Ибрахима Траоре бяха точни за домакините. Борусия има 63 точки, една повече от Волфсбург, който утре гостува на Падерборн.

Хановер остава в зоната на изпадащите след домакинско реми 1:1 срещу Вердер Бремен. Равенството пък удължи серията на Вердер от 16 мача без победа.