Яя Туре с два гола

Sportinglife 19:25 ч., 17 Май 2015
0
15

Шампионът Манчестър Сити постигна победа с 4:2 като гост на Суонзи в двубой от 37-ия кръг на Висшата лига.

Яя Туре отбеляза два гола, а по веднъж се разписаха Джеймс Милнър и бившата звезда на уелския тим Вилфред Бони.

В 21-та минута Давид Силва асистира на Яя Туре и той вкара първия гол за гостите. Четвърт час по-късно Джеймс Милнър направи резултата 2:0 в полза на Сити след бърза контраатака и пас на Серхио Агуеро.

Отборът от Уелс изравни благодарение на голове на Гулфи Сигурдсон в последните секунди на първата част, както и на Бафетимби Гомис в 64-та минута на срещата.

Десет минути по-късно Туре отново се разписа в полза на гостите от Манчестър след подаване на Фернандиньо, а в самия край на двубоя Вилфред Бони след нова асистенция на Силва оформи крайното 4:2 при завръщането си на "Либърти Стейдиъм".

В последния кръг Манчестър Сити е домакин на Саутхемптън, докато Суонзи гостува на Кристъл Палас.