Рускинята спечели финала с Карла Суарес Наваро

Sportinglife 17:45 ч., 17 Май 2015
0
1206
GETTY IMAGES

Рускинята Мария Шарапова спечели за трети път в кариерата си титлата на силния турнир по тенис на червени кортове в италианската столица Рим.

На финала поставената под №3 в основната схема рускиня победи Карла Суарес Наваро с 4:6, 7:5, 6:1 за 2:36 часа.

За Мария това е трета титла в Рим след 2011 и 2012 година и общо 35-та на ниво WTA.

Освен това с достигането си до финала тя ще се завърне като №2 в световната ранглиста в понеделник.

Шарапова загуби първия сет с 4:6, но във втория поведе с 5:3. След това тя допусна пробив и испанката изравни 5:5.

Рускинята обаче не се предаде, взе подаването на съперничката си в 12-ия гейм и прати мача в трети сет.

Третата част започна с пробив на Суарес Наваро, но Шарапова спечели следващите шест поредни гейма и стигна до успеха.

Така рускинята вече има 21 победи в последните си 22 мача във Вечния град и се поздрави с 35-та си WTA титла.

Трофеят пък е 11- ти за приятелката на Григор Димитров на клей и тя се изравни със Серина Уилямс на върха по този показател сред действащите тенисистки.