Ферер също е сред последните четирима

Sportinglife 20:25 ч., 15 Май 2015
0
1092

Трикратният шампион и миналогодишен първенец в Рим Новак Джокович се класира за полуфиналите на Мастърса във Вечния град.

Световният №1 се наложи в три сета - 6:3, 3:6, 6:1 над Кей Нишикори и записа своята 20-та поредна победи от март насам.

Той все още няма загуба в сериите, след като триумфира в Индиън Уелс, Маями и Монте Карло и пропусна турнира в Мадрид.

Сърбинът достига до полуфиналите в Рим за шести път от девет участия.

Само един пробив в началото на мача беше достатъчен на Ноле, за да спечели първия сет. Във втората част Нишикори взе подаването на съперника си в шестия гейм, повеждайки с 4:2 и до края удържа аванса си.

Джокович стигна до втория си пробив за 3:1 в решителния трети сет, а след това направи още един за 5:1 и при свой сервис стигна до успеха.

На полуфиналите сърбинът ще играе с №7 Давид Ферер (Испания) в опит да стигне до шестия си финал в турнира.

Той има 14 победи и 5 загуби срещу испанеца като е спечелил последните осем мача помежду им.

Испанският ветеран сам си усложни задачата срещу Давид Гофен във втория сет, в който се опита да навакса изоставане от два пробива, но в крайна сметка преодоля белгиеца с 6:2, 4:6, 6:3 за два часа и 9 минути.

27-годишният Джокович търси четвърти трофей в Рим след 2008, 2011 и 2014 година. Той има 32 победи и 5 загуби в надпреварата.

Роджър Федерер си осигури полуфинално място на Мастърса в Рим след комфортна победа над Томаш Бердих с 6:3, 6:3.

Двубоят бе 20-ти между двамата на ниво ATP, а успехите на Маестрото над чеха станаха 14.

По този начин Федерер се класира за шестия си полуфинал във Вечния град, където ще играе с Рафаел Надал или Стан Вавринка.