Мартин Камбуров с хеттрик при победа на Локо Пд

Sportinglife 17:35 ч., 17 Май 2015
0
23
Lap.bg

Локомотив Пловдив победи вече изпадналия Марек с 4:1 в мач от 30-тия кръг на "А" футболна група. Три попадения за гостите отбеляза Мартин Камбуров.

Така ветеранът излезе начело във временното класиране сред голмайсторите в първенството с 13 гола, изпреварвайки испанския нападател на Левски Антонио Аниете, който е отбелязал 12 гола до този момент.

Пловдивчани откриха резултата още във втората минута, след като Дани Кики засече добре центриране от десния фланг.

В 25-та минута Мартин Камбуров завърши отлична триходова акция и резултатът стана 2:0.

В продължението на първото полувреме Мартин Камбуров бе съборен в наказателното поле от Борислав Николов и главният съдия Николай Йорданов отсъди дузпа. От бялата точка потърпевшият Мартин Камбуров бе точен и отбеляза втория си гол в мача.

В 51-та минута домакините все пак успяха да отбележат гол чрез Росен Йорданов и да намалят на 1:3.

В 79-та минута Мартин Камбуров бе изведен по отличен начин в наказателното поле на домакините и от десетина метра изпрати топката в мрежата, с което реализира хеттрик.