Италианецът взе топката от ръцете на Хендерсън, за да бие дузпа срещу Бешикташ

Sportinglife 08:10 ч., 20 Фер 2015
0
107

Марио Балотели стана герой за Ливърпул, но се погрижи за голям скандал.

В края на мача с Бешикташ „червените” получиха право да бият дузпа. Капитанът Джордан Хендерсън трябваше да я изпълни, но Балотели взе топката от ръцете му и... вкара гол.

Телевизионните повторения показаха колко учудено го гледат Даниел Стъридж и Хендерсън. Но Супер Марио вкара със завидно хладнокръвие и донесе победата с 1:0 в първия 1/16-финал в Лига Европа.

Контузеният капитан Стивън Джерард призна след мача, че дузпата е трябвало да бъде изпълнена от Хендерсън в негово отсъствие. И че Балотели е прекалил.

Ливърпул и Бешикташ имаха по един страхотен шанс да вкарат гол преди въпросната 85-а минута. Първо Демба Ба изпусна за турците, а след това Адам Лалана не успя от 5 метра да улучи вратата за „червените”.

И докато Ливърпул очаква тежък реванш в Истанбул, „синята” част на града вече е на осминафинал.

Евертън разгроми Йънг Бойс с 4:1 в Швейцария.Хеттрик направи Ромелу Лукаку, а един гол отбеляза Сиймъс Коулман.

Наполи също може да се чувства сигурен за следващия кръг, след като разгроми Трабзонспор с 4:0 на чужд терен.

Александър Тонев не бе в групата на Селтик, който участва в най-атрактивния мач на вечерта – 3:3 срещу Интер в Глазгоу. Шотландците губиха с 0:2 и 2:3, но изковаха със смели сърца равенството, оставяйки шансове за реванша.

Всички резултати и гомайстори:

Олборг - Брюж - 1:3

0:1 - Уларе (25) 0:2 - Рафаелов (29) 0:3 - Петерсен (61) 1:3 - Хелениус (71)

Рома - Фейенорд - 1:1

1:0 - Жервиньо (22) 1:1 - Казъм (54)

Днипро - Олимпиакос - 2:0

1:0 - Канкава (50) 2:0 - Ротан (54)

Торино - Атлетик Билбао - 2:2

0:1 - Уилиямс (9) 1:1 - Лопес (18) 2:1 - Лопес (42) 2:2 - Гурпеги (73)

Трабзонспор - Наполи - 0:4

0:1 - Енрике (6) 0:2 - Игуаин (20) 0:3 - Габиадини (27) 0:4 - Сапата (90)

Волфсбург - Спортинг Лисабон - 2:0

1:0 - Дост (46) 2:0 - Дост (63)

Йънг Бойс - Евертън - 1:4

1:0 - Оаро (10) 1:1 - Лукаку (24) 1:2 - Коулман (28) 1:3 - Лукаку (39) 1:4 - Лукаку (58)

ПСВ Айндховен - Зенит - 0:1

0:1 - Хълк (64)

Тотнъм - Фиорентина - 1:1

1:0 - Солдадо (6) 1:1 - Басанта (36)

Селтик - Интер - 3:3

0:1 - Шакири (4) 0:2 - Паласио (13) 1:2 - Армстронг (24) 2:2 - Армстронг (26) 2:3 - Паласио (45) 3:3 - Гуидети (90+4)

Андерлехт - Динамо Москва - 0:0

Виляреал - Ред Бул Залцбург - 2:1

1:0 - Уче (32) 1:1 - Сориано (48 - дузпа) 2:1 - Черишев (54)

Севиля - Борусия Мьонхенгладбах - 1:0

1:0 - Ибора (70)

Аякс - Легия Варшава - 1:0

1:0 - Милик (35)

Ливърпул - Бешикташ - 1:0