90 гола за Роналдо, но героят на Мадрид е друг

Кейлор Навас навъртя 8 поредни мача без допуснат гол в Шампионската лига

Sportinglife 08:45 ч., 09 Март 2016
0
930

Реал Мадрид е на четвъртфинал в Шампионската лига след дълга и трудна нощ и танц по ръба на бръснача срещу Рома.

Да, "кралете" победиха с 2:0 и общо 4:0 в двата мача, класираха се на четвъртфинал, но в никакъв случай не и след "разходка в парка".

Рома изпусна 3 стопроцентови положения при 0:0 в Мадрид, като Мохамед Салах едва ли е спал спокойно.

Египтянинът два пъти не уцели вратата сам срещу Кейлор Навас и пропусна да изнерви още повече и без това неспокойната тълпа на "Сантяго Бернабеу".

После се намеси Роналдо.

След това и Хамес - 2:0.

Кристиано стигна 90 гола в Шампионската лига, никой играч досега не го е правил.

Но героят е друг.

Навас, стражът на Коста Рика, който едва не бе продаден миналото лято на Манчестър Юнайтед като разменна монета за Давид де Хеа, спаси невероятни положения и навъртя 8 поредни "сухи мрежи" в Лигата.

Само Йенс Леман (Арсенал) с 9 има по-дълъг рекорд в турнира.

В другия мач от вечерта Волфсбург очаквано преодоля Гент, след като го победи втори път - 1:0 у дома.

След 3:2 в Белгия интригата не бе голяма, но и тук изоставащият тим направи мача интересен.

Гостите изпуснаха добри възможности преди Андре Шюрле да ги накаже в 74-ата минута.