Победа с нокаут за футбола

Сити, Монако, Леверкузен и Атлетико си вкараха 14 гола, правиха обрати и почетоха играта с мачовете си

Sportinglife 23:45 ч., 21 Фер 2017
0
3634

Футболът победи с нокаут в една луда нощ на два осминафинала в Шампионската лига, които дадоха всичко най-добро от играта.

Беше като по сценарий за привличане на нови и нови запалянковци

Беше като нагласено, ако сте седнал със сина си за първи път пред телевизора, за да му покажете какво му е специалното на този спорт, по който сте луд от десетилетия.

Манчестър Сити удари Монако с 5:3 в изключителен мач на атакуващ футбол, като сблъсъкът бе между двама от най-добрите и интелигентни треньори на новото време.

Гостите, водени от Леонардо Жардим, се задоволиха с 28 процента владеена на топката до почивката, но нанесоха два удара срещу един на Сити - 1:2.

Мачът бе задъхан, домакините на Пеп Гуардиола искаха дузпа при 1:1, като изглеждаше, че Серхио Агуеро е съборен от вратаря Субашич, но испанският рефер Антонио Матеу Лаос даде картон за симулация на Кун.

Всъщност именно съдията бе разочарованието на този ярък спектакъл - не е нормално да покажеш 11 жълти картона при 27 извършени нарушения и нито едно, което да наречем грубо.

На сцената на световния футбол тази вечер се появи "новият Тиери Анри" - така гласи клишираното определение, разтръбено по медиите и социалните мрежи.

Ако 18-годишният Килиан Мбапе Лотен продължава по този начин, той може да достигне класата на великия Анри, без съмнение. И двамата тръгнаха от Монако...

Мбапе вкара страхотен гол за 1:2, а в останалото време не спря да тормози домакините с бързината си.

След почивката Монако получи дузпа, но Радамел Фалкао, вече отбелязал първия гол за отбора си, пропусна от 11 метра.

И веднага футболът прати наказание - Серхио Агуеро изравни - 2:2 в 58-ата минута. След което настана престрелка без правила и никакъв шанс да прогнозираш кой кого ще умъртви.

В 61-вата минута Тигъра Фалкао, намерил сили да преодолее срива от пропуска си, вкара изумителен гол с прехвърлящ удар.

Десет минути по-късно Кун Агуеро от въздуха простреля не по-малко красиво Субашич - 3:3. Какво още имаше да става?

Сити най-накрая пое контрол над играта и натисна. Джон Стоунс, грешник и при трите гола на Монако, вкара отблизо след центриране и даде аванс на отбора на Пеп Гуардиола.

Лирой Сане завърши атака на Агуеро в празната врата - 5:3, оставило ни без дъх.

Това е най-резултатният първи мач в елиминации на Шампионската лига.

В Леверкузен гладната за трофея бригада на Чоло Симеоне удари с 4:2 местния Байер и сякаш предреши реванша.

Атлетико нанесе крошета на германците още преди почивката - първо Саул вкара типично с елегантен удар с левия крак, а после Антоан Гризман наниза топката в мрежата с шут от гредата. 0:2 на почивката.

Леверкузен тръгна за обрат, както повеляват традициите на германския футбол и стигна до попадение на Карим Белараби.

Но Кевин Гамейро и Фернандо Торес довършиха домакините - 2:4 и вероятно никакви надежди за Байер.

Феноменални мачове с 14 попадения.

И някои детайли, като например, че Гризман вече е на върха на реализаторите в турнира с 13 гола, а прекрасният Монако на Жардим има 112 във всички надпревари за сезона.