Зверски мач за Григор на старта в Ротердам

Българинът обърна германеца Миша Зверев с 6:7, 6:2, 6:4

Sportinglife 17:00 ч., 15 Фер 2017
0
2649

Григор Димитров прелетя и през препятствие №16 за годината, като обърна Миша Зверев с 6:7 (4:7), 6:2, 6:4 в Ротердам.

Българската първа ракета в тениса е с 15 победи и едно поражение за 2017-а и показва форма, в която трудно може да има притеснения от когото и да е.

Зверев влезе в турнира с награден фонд 1 724 930 евро като звезда с нов блясък - бе елиминирал Анди Мъри на Откритото първенство на Австралия преди две седмици.

После там Роджър Федерер спря пътя на левичаря от Германия, за да вземе титлата.

И тук Миша наложи волята си в първия сет, който бе напълно равностоен. В тайбрека късметът бе със Зверев.

Но дали Григор се притесни, дали наведе глава? Никакъв шанс.

Асът ни атакува с всичките си оръжия - 6:2 във втората част в зверско надиграване с този Зверев. И показа защо в сайта на ATP го нарекоха "най-добрият играч на годината дотук".

Преди да изминат час и 55 минути, Димитров сервираше за мача при 5:4 в решителния сет. Нито за момент съперникът му не се даде, но е видно - всичко, което българинът опитва в момента, се получава.

С огромно самочувствие и увереност, Григор сякаш започва да превръща победите в рутина.

В четвъртък го чака сблъсък на осминафинал с Денис Истомин (номер 37 в ранглистата), когото победи в Австралия, и то на същия етап.