Рутинно за Ноле и Стан, „самураят“ отново загуби сет

Жил Мюлер от Люксембург продължава победния си ход

Sportinglife 13:10 ч., 24 Яну 2015
0
335

Новак Джокович се поздрави с нова победа в три сета в тазгодишното издания на Australian Open. Световният лидер обаче трябваше да положи усилия, за да се справи с Фернандо Вердаско със 7:6(8), 6:4, 6:4 по пътя си четвъртия кръг.

Всички резултати от шестия ден при мъжете

Новак Джокович - Фернандо Вердаско 7:6(8), 6:4, 6:4
Жил Мюлер - Джон Изнър 7:6(4), 7:6(6), 6:4
Стан Вавринка - Ярко Ниеминен 6:4, 6:2, 6:4
Гийермо Гарсия-Лопес - Вашек Поспишил 6:2, 6:4, 6:4
Милош Раонич - Бенямин Бекер 6:4, 6:3, 6:3
Фелисиано Лопес - Йежи Янович 7:6(6), 6:4, 7:6(3)
Кей Нишикори - Стийв Джонсън 6:7(7), 6:1, 6:2, 6:3

Джокера имаше шест точки за пробив в първия сет, но така и не успя да осъществи поне една от тях и се стигна до тайбрек. Минипробив даде аванс от 3:1 за Вердаско, но той бе върнат бързо. С двойна грешка на испанеца Джокович стигна до сетбол, но той бе отразен с ас. Няколко минути по-късно обаче Новак взе дълги гейм с 8:6.

По един пробив в следващите два гейма на сметката на Джокович направи разликата между двамата и мачът приключи за 2 часа и 20 минути, в които Джокович наниза 11 аса, спечели 82% от точките си на първи сервис и пласира 43 уинъра.

В опит за осма поредна година да достигне до четвъртфиналите на Australian Open световният №1 ще се изправи срещу Жил Мюлер. Първата ракета на Люксембург се класира за първия си осминафинал в Мелбърн, след като наниза 24 аса и пречупи Джон Изнър със 7:6(4), 7:6(6), 6:4.

Миналогодишният шампион Стан Вавринка също продължава напред. Четвъртият в схемата швейцарец надигра финландеца Ярко Ниеминен с 6:4, 6:2, 6:4 и е без загубен сет от началото на турнира.

Вавринка имаше проблеми с първия си сервис, допусна и серия от непредизвикани грешки, но с повече класа успя да преодолее съперника. В четвъртия кръг швейцарецът ще срещне испанеца Гийермо Гарсия-Лопес, който се наложи също в три сета над представителя на Канада Вашек Поспишил с 6:2, 6:4, 6:4.

Поставеният под №8 в схемата Милош Раонич се класира с лекота за осминафиналите, надигравайки Бенямин Бекер с 6:4, 6:3, 6:3. Раонич достигна третия си осминафинал в Мелбърн без загубен сет. В спор за място на четвъртфиналите канадецът се изправя срещу Фелисиано Лопес, който премина през успех в два тайбрека преди да сломи Йежи Янович със 7:6(6), 6:4, 7:6(3).

Напред продължава и финалистът от миналогодишния US Open Кей Нишикори, който отново загуби сет, но в крайна сметка реализира пълен обрат с 6:7(7), 6:1, 6:2, 6:3 срещу американеца Стийв Джонсън. Следващият му съперник е Давид Ферер или Жил Симон.