Sportinglife 09:05 ч., 30 Авг 2015
0
929

Какво се случва с Барселона? Най-атрактивният отбор в света, носител на четири трофея през годината, стана изключително... неатрактивен.

Барса едва успя да победи Малага на „Камп Ноу” – 1:0. В нападение стартира убийственият тризъбец Лионел Меси – Луис Суарес – Неймар, но нито един от тримата не стигна до гол.

Чак в 73-ата минута белгийският защитник Томас Вермален, пропуснал почти целия минал сезон заради контузия, вкара победния гол. Отборът на Барса изглеждаше уморен и незаинтересован от двубоя.

В първия мач за сезона шампионите едва победиха Атлетик (Билбао) със същия резултат, тогава Меси изпусна дузпа. Аржентинецът дойде на „Камп Ноу” за мача с Малага като нов футболист №1 в европейския футбол.

Веднага след двубоя Неймар отрече възможност за трансфер в Манчестър Юнайтед. „Аз искам да остана в Барселона и не ме интересува колко милиона идват от Англия – отсече бразилецът. – Хората в Каталуния могат да са спокойни. Много ми харесва тук със сегашните ми колеги.”

Барселона ще предложи нов договор на Неймар за пет години, в който клаузата за откупуване ще е 250 милиона евро. Сега заплатата му официално е 8,8 милиона евро.

Докато Луис Енрике трябва да мисли какво да прави със своите звезди, Реал (Мадрид) се събуди, но Кристиано Роналдо – не. „Кралете” разгромиха новака Бетис с 5:0 на „Сантяго Бербанеу”.

Още във втората минута Гарет Бейл откри резултата, последва гол на Хамес Родригес. След 120 секунди през второто полувреме Карим Бензема направи 3:0.

Дойдоха по още попадение на голмайсторите от първото полувреме. Осовено красив бе голът на Родригес със задна ножица. Бетис също можеше да направи по-почетна загубата си, но Рубен Кастро изпусна дузпа, вратарят Кейлор Навас спаси.

Победата бе първа за новия треньор Рафа Бенитес. В първия кръг Реал направи разочароващо 0:0 като гост на друг новак – Спортинг (Хихон).

Въпреки по-скромните съперници Кристиано Роналдо още не е открил головата си сметка. В Испания непрекъснато се говори, че има сериозна неприязън между португалеца и Бенитес.

Селта е лидер в истанското първенство преди днешните мачове след разгром с 3:0 над Райо Валекано. Тимът от Виго е с пълен актив точки, но по-добра голова разлика от Барселона.

Тоно, вратарят на Райо, помогна значително на съперника, след като получи червен картон още в 9-ата минута.