Sportinglife 20:05 ч., 21 Юли 2015
0
503
Lap.bg

Шампионът Лудогорец допусна грандиозен провал и приключи с участието си в европейските клубни турнири още във втория квалификационен кръг за влизане в Шампионската лига.

В срещата реванш с молдовския Милсами българският първенец отстъпи с 1:2 и с общ резултат 1:3 отпадна от надпреварата.

Това е и трета поредна загуба за състава от Разград след като тимът отстъпи и на старта на родното първенство – 0:2 на Литекс.

Попадението за Лудогорец отбеляза Вандерсон в 27-та минута. Радостта на разградчани обаче трая само минута, след което домакините изравниха чрез Андроник.

В 72-та минута Кожокари от Милсами получи втори жълт картон и респективно червен и домакините останаха с 10 души на терена.

Въпреки това те успяха да отбележат втори гол чрез Рацу и стигнаха до втори пореден успех срещу българския шампион.

„Първата част беше много добра. Не успяхме да вкараме, въпреки че имахме три, четири добри ситуации. През втората рискувахме доста. Опитахме да вкараме гол, но за съжаление на успяхме. Играчите имаха отлично поведение на терена, държаха се както трябва. Но играем всеки три дена и нямахме време за почивка. Чувства се умора.

Опитахме се обаче да дадем най-доброто от себе си. Играхме с двама нападатели, но не успяхме. Трябва да работим повече тактически, защото допуснахме някои грешки. Имахме повече мачове и пътувания, отколкото тренировки. Работим много и трябва да продължаваме да работим", коментира след края на двубоя треньорът на Лудогорец Бруно Рибейро.

„В Разград мачът мина отдавна, днес специално търсехме гола. Може би имаше някакво моментно отпускане при първия гол. Тогава може би ни олекна и пуснахме попадението.

При втория се втурнахме напред и получихме попадение, случват се такива неща. Честно казано, нямам обяснение. Напуснаха ни шестима основни играчи, от тях петима играеха във всеки мач. Дойдоха нови момчета, които още не са свикнали на стила ни. А и може би не сме в оптимална форма.

Но няма какво да се залъгваме, през първото полувреме имахме 6-7 положения, от които трябваше да вкараме. А отбелязахме само един гол. Но така е, като няма късмет... Миналите години беше обратното, но сега явно липсваше и майсторство”, заяви вратарят на Лудогорец и футболист №1 на България за миналата година Владислав Стоянов.

Съставите

Милсами: 1. Мицу, 2. Раили, 4. Ерхан, 6. Шедрак, 15. Расулов, 8. Петраш, 14. Белак, 22. Г. Андроник (76-Заричнюк), 27. Кожокари, 16. А. Антоник (76-Болохан), 26. Буд (87-Раку)

Лудогорец: Стоянов, Минев, Ал. Александров, Моци, Ангуло, Дяков, Препелица (63-Лукоки), Вандерсон, Марселиньо, Мисиджан, Кишада (71-Чунчуков)