Роналдо изведе бежанец, но не вкара гол № 500

Атлетико първи през сезона пречупи Ейбар, Мойс пред уволнение

Sportinglife 08:00 ч., 20 Сеп 2015
0
618

Кристиано Роналдо изведе за ръка сина на сирийски бежанец при победата на Реал с 1:0 над Гранада.

Но всички очакваха от португалеца да вкара своя гол 500 и да задмине Раул Гонсалес в залата на славата на „кралете”.

Ръководството на гранда покани Осама Абдул Мохсен и синовете му Заид и Мохамед на „Сантяго Бернабеу”. Трибуните бурно аплодираха момчетата.

А футболистите на Реал излязоха с фланелки, оказващи подкрепа към бежанците от войната в Близкия Изток.

Заид и Мохамед ще започнат да тренират в школата на клуба.

Неочаквано на терена Гранада оцеля без получен гол през първото полувреме. Чак в 52-ата минута отборът се пречупи след попадение на Карим Бензема.

Но това се оказа и единствено в мрежата на тима.

В миналите два мача срещу Еспаньол и Шахтьор Роналдо вкара осем пъти и всички предполахаха, че юбилейното попадение ще дойде срещу най-непретенциозния съперник.

Сега Реал е първи в класирането, но вероятно ще остане така само до довечера, когато Барселона приема Леванте.

„Знаехме, че ще ни е трудно, защото Гранада е добре организиран отбор, който умело използва контраатаките – каза Рафа Бенитес, треньорът на Реал. – Не реализирахме шансовете през първото полувреме и се изнервихме. Хубаво е да се побеждава, но мачът не се разви по нашето желание.”

Нападателят на Гранада Юсеф ал Араби нападна съдията, който му отмени гол на „Бернабеу”.

„Реферът не искаше да свири фаулове за нас – рече той. – Всички на стадиона видяха, че моят гол не бе от засада. Доволни сме от играта си. Миналия сезон загубихме с 1:9 тук, а сега имахме две чисти положения, с които можехме да вземем и точка.”

Бъдещето на шотландския треньор Дейвид Мойс в испанския футбол е поставено под сериозна въпросителна.

У дома Реал Сосиедад загуби с 2:3 от Еспаньол и в страната очакват уволнение на бившия мениджър на Евертън и Манчестър Юнайтед.

Гол в добавеното време на Ернан Перес донесе успеха на каталунския отбор.

Реал Сосиедад е на 17-о място в класирането след четири кръга. Решителна седмица за съдбата на Мойс предстои.

Първо в междиния кръг отборът приема Гранада, а след това идва и баското дерби срещу Атлетик, което е с много особен заряд. Мойс дойде в Сан Себастиян след слабия старт миналия сезон и задържа тима в елита.

Очевидно амбициите на Реал Сосиедад обаче са повече от борба за оцеляване.

Атлетико стана първият отбор, който успя да пречупи най-скромния тим в Примера – Ейбар, който представлява 28-хилядно градче.

„Дюшекчиите” спечелиха с 2:0 на най-малкия стадион в елитната испанска дивизия с 2:0.

Анхел Кореа и Фернандо Торес вкараха головете след почивката. Досега Ейбар вървеше без загуба, а дори след втория кръг бе на първо място в класирането – пред гигантите Барселона и Реал.

Валенсия продължи неубедителното си представяне с домакинско 0:0 срещу новака Бетис.

През седмицата в Шампионската лига „прилепите” паднаха с 2:3 на своя стадион „Местая” и от Зенит.