Григор Димитров се класира за трети кръг в Мелбърн

Димитров победи с 6-3, 6-7(10), 6-3, 6-3 Лукаш Лацко и се класира за трети кръг на Australian Open.

Sportinglife 09:10 ч., 21 Яну 2015
0
405

Григор Димитров победи с 3:1 сета (6-3, 6-7(10), 6-3, 6-3) Лукаш Лацко и се класира за трети кръг на Australian Open.

99-ят в световната ранглиста открадна сет на Димитров, но до по-сериозни изненади не се стигна.

В прав текст

Не се интересувам колко време ще продължи един мач. Колкото, толкова - важното е да побеждавам

"Много съм доволен, че играх така и спечелих. Въпреки че загубих втория сет, бях уверен в себе си и се представих на много добро ниво. Не се интересувам колко време ще продължи един мач. Колкото, толкова - важното е да побеждавам", каза Григор след двубоя, който продължи 169 минути.

"Аз съм в Мелбърн, за да извървя целия път докрай. Чувствам се отлично физически, нямам проблеми. Сега ме очаква малко почивка и в петък отново съм на корта", каза още най-добрият български тенисист.

Мачът срещу Лацко започна отлично за Григор, който проби за 3:1, но веднага последва спад в представянето му и не успя да затвърди.

Словакът на свой ред не успя да се възползва от импулса на брейка и бе пробит решително за 5:3 след серия от непредизвикани грешки, след което българинът затвори първия сет.

Втората част започна с нов пробив на сметката на Григор и отново моментален рибрейк, а в следващите десет гейма всеки от сервиращите взимаше подаването си.

В тайбрека битката бе точка за точка. Григор взе първи минипробив за 3:2 след двойна грешка на Лацко, но словакът моментално го отрази с удар, закачил линията с милиметри.

Двамата смениха полетата при 3:3. Форхенд в аут даде аванс на Лацко, който при 5:3 пропусна да си осигури три сетбола, пращайки лесно воле в мрежата.

Григор отговори със солидно сервиране и пръв стигна до сетбол при 6:5.

Словакът обаче взе и двете си точки, като втората бе със страхотен уинър от форхенд.

Бомба с 209 км/ч на Григор направи 7:7, а после форхенд уинър - 8:7. Ас на Лацко за 8:8, след което милиметър не достигна на Димитров за минипробив и словакът поведе.

При 9:9 Григор стигна до нова точка за спечелването на сета, но словакът не се предаваше.

В крайна сметка с двойна грешка Димитров предаде тайбрека с 10:12.

Григор пое нещата под контрол в третия сет и с убедително сервиране и пробив поведе с 3:0.

Той поддържаше преднината си от един брейк, но при 5:3, когато сервираше за 2:1 в сетовете бе изправен пред три точки за пробив, които отрази.

Четвъртата част започна с пореден пробив на сметката на Григор Димитров, а Лацко видимо бе загубил от свежестта си.

Все пак словакът върна брейка за 3:3, но още в следващия гейм не успя да спечели отново подаването си. При 5:3 словакът отрази три мачбола на свой сервис, но на четвъртия се предаде.

Факт

Григор има 5 пет победи и само една загуба в двубоите си с Багдатис.

В следващия кръг Димитров ще играе с Маркос Багдатис, който отстрани Давид Гофен с 6-1, 6-4, 4-6 и 6-0.

Григор има 5 пет победи и само една загуба в двубоите си с Багдатис, който игра на финал в Мелбърн през 2006 година.

Българският тенисист е спечелил и трите мача на твърди кортове срещу Маркос Багдатис.

Единствената победа на кипъреца срещу Григор е през 2012 г. на Уимбълдън. Тогава Григор се отказва при 5:7, 1:4 за Багдатис.

За последно Димитров игра с Маркос Багдатис преди година в Акапулко, където той спечели с 6:1, 6:4 по пътя към трофея.