Победа с 3:0 сета над Кристофър О`Конъл и чака среща с корееца Чун

Sportinglife 11:30 ч., 17 Яну 2017
0
372

Григор Димитров стартира с експресно 3:0 (7:6, 6:3, 6:3) участието си на Откритото първенство на Австралия срещу квалификанта, представител на домакините Кристофър О`Конъл.

Българинът излезе като абсолютен фаворит в мача на „Margaret Court Arena“ срещу световния №231 и не остави съмнение кой е по-добрият.

Григор се затрудни само в първия сет, който стигна до тайбрек без да има пробив в подаването на двамата съперници.

След това Димитров се забавляваше, а О`Конъл опита да играе силен тенис - изобщо, мачът бе приятен за гледане.

Срещата продължи 2 часа и 5 минути, като българинът видимо съхрани сили за следващите битки в Мелбърн.

Във втори кръг съперник на първата ни ракета ще бъде Хьон Чун, победил с 3:0 сета Ренцо Оливо.

А след това вероятно ще предстои сблъсък с Ришар Гаске преди потенциалния двубой с шампиона Новак Джокович.