Битката в кухнята, Бебетата на Бъзби и още паметни мачове на грандовете

0
1135

4. Юнайтед - Арсенал 0:1, октомври 1990 г.

Бой, бой, бой! Нищо друго.

Арсенал и Юнайтед се гониха и биха 90 минути по терена, като Андерс Лимпар намери време и да вкара единствения гол.

През второто полувреме нещата станаха просто нелепи - Найджъл Уинтърбърн влеза здраво в краката на Брайън Маклеър от Юнайтед, а после бе наритан на земята от същия и капитана Брайън Робсън.

20 играчи се биха, а Тони Адамс опитваше да ги спре.

Само вратарят на Арсенал Дейвид Сиймън си остана на мястото.

Лимпар бе хвърлен зад рекламните пана от Пол Инс, имаше ритници и удари.

Лигата отне точки на двата тима, а наказаните бяха седмина.

5. Арсенал - Юнайтед 2:6, ноември 1990 г.

Юнайтед си върна сладко, сладко, като 19-годишното крило Лий Шарп разпиля домакините с хеттрик и предизвикателен танц след третия гол.

Пак имаше удари и искри, но Арсенал бе твърде гроги дори за по един тупаник.

6. Юнайтед - Арсенал 0:1, март 1998 г.

С три мача по-малко и 6 т. зад лидера, Арсенал знаеше, че победа до голяма степен го прави фаворит за титлата.

В 79-ата минута Марк Овермарс се измъкна зад защитата и прониза Шмайхел.

Арсенал спечели титлата, направи и дубъл този сезон. Голът на "Олд Трафорд" бе бетонната основа за този успех.

7. Арсенал - Юнайтед 1:2, април 1999 г.

Полуфиналът за Купата на ФА остава в историята.

Такъв сценарий и в Холивуд не могат да съставят.

Редовното време вървеше към края си при 1:1, Арсенал владешее тотално положението и натискаше.

Рой Кийн получи червен картон, а Рони Йонсен закуца при три извършени смени в Юнайтед.

В 90-ата минута Денис Бергкамп изпусна дузпа и тимът на Фъргюсън някак оцеля.

Продълженията започнаха, като "червените дяволи" реално бяха с 9 души. Арсенал нападаше като луд, голът висеше на косъм.

Вместо това в 109-ата минута Райън Гигс се разходи като пиян моряк из още по-пияни местни типове на пристанище, проби между четирима от Арсенал и стреля над Сиймън - 2:1.

Голът остава като вероятно най-паметният в новата история на Купата на ФА.