Битката за оставане във Висшата Лига продължава

Sportinglife 19:10 ч., 02 Май 2015
0
417

Бърнли почти сигурно изпада от Висшата лига след 0:1 на терена на Уест Хем. С 10 души от 23-ата минута, гостите не успяха да вземат поне точка и са последни с 26 точки. Спасителният бряг е на цели 8, а до края на сезона има само три кръга.

Съндърланд измъкна невероятна победа у дома над Саутхемптън – 2:1. В последните 5 минути гостите можеха да вкарат 4 пъти, но вратарят на домакините Костел Пантилимон спаси невероятни ситуации. И остави отбора си в играта за спасение. Съндърланд е в зоната на изпадащите – 18-ти, с 33 т., но и мач по-малко от останалите конкуренти.

Астън Вила удари у дома Евертън с 3:2 с поредни два гола на спасителя Кристиан Бентеке. С 35 точки тимът на Тим Шърууд още не се е спасил – само 2 пункта го делят от зоната.

Суонси победи у дома Стоук с 2:0, а в ранния мач Лестър сгази Нюкасъл с 3:0. Гостите са с 8 поредни загуби и падат със страшна сила към опасната зона (35 точки).