Ювентус приключи Лацио още преди почивката

Торинци все по-близо до четвъртата поредна титла

Sportinglife 08:30 ч., 19 Апр 2015
0
527
GETTY IMAGES

Ювентус е все по-близо до четвъртата си поредна титла след победа с 2:0 над Лацио.

20. Парма 30 5 4 21 24:56 16

"Старата госпожа" вече е с 15 точки пред "орлите", които могат да бъдат изместени от втората позиция от Рома, който днес приема Аталанта.

Карлос Тевес откри резултата в 17-та минута след извеждащо подаване на Артуро Видал и точен диагонален удар, а защитникът Леонардо Бонучи фиксира крайното 2:0 още в 28-та минута след самостоятелна акция.

През втората част Ювентус продължи да контролира мача, но Джанлуиджи Буфон на два пъти спаси вратата си след удари на резервата Андреа Кандрева и Фелипе Андерсон в края.

Лацио завърши мача с десет души, след като в 88-та минута Данило Каталди получи директен червен картон за грубо нарушение срещу Тевес, който в мача с Лацио реализира 18-ия си гол през кампанията.

По-рано в събота Сампдория и Чезена не си отбелязаха на "Мараси" и завършиха 0:0.