Ливърпул победи Тотнъм с гол на Балотели

Арсенал с очакван успех над Лестър

Sportinglife 07:45 ч., 11 Фер 2015
0
643

Ливърпул записа много важна победа в междинния 25-и кръг на Висшата лига на Англия, надигравайки Тотнъм с 3:2 на "Анфийлд роуд".

Голямата новина от вечерта обаче беше първият гол на Марио Балотели във Висшата лига.

Италианският национал не само, че най-после се разписа, но и го направи победно в 83-та минута. Преди това мърсисайдци на два пъти повеждаха, но "шпорите" на два пъти изравняваха.

Лазар Маркович изправи трибуните с диагонален удар в 15-та минута, но вездесъщият Хари Кейн изравни десетина по-късно.

В началото на второто полувреме Даниел Стъридж бе съборен в наказателното поле, а Джерард превърна дузпата в гол.

Тотнъм обаче стигна до ново изравняване. Вратарят Миньоле изби след фаул, но Кейн, който бе в положение на засада, стигна до топката и подаде успоредно на голлинията, след което Дембеле засече отблизо за 2:2 в 61-та минута.

Няколко след това "червените" претендираха за нова дузпа, но такава не бе отсъдена.

Все пак Балотели донесе радост на местните фенове, засичайки остро подаване на Лалана за крайното 3:2, което приближи Ливърпул само на точка до "шпорите", които са шести.

Арсенал се изкачи в топ 4 преди останалите мачове от кръга след очаквана победа над Лестър в Лондон.

"Артилеристите" взеха удобна преднина от 2:0 през първото полувреме след точни удари на Лоран Косиелни в 28-та и Тио Уолкът в 41-та минута.

През втората част "лисиците" върнаха един гол чрез Андрей Крамарич в 61-та минута, а след това пропуснаха още няколко възможности да стигнат и до изравняване.