Лондонският тим победи с 2:0 у дома Нюкасъл и води с 2 т. пред Сити

Sportinglife 19:35 ч., 10 Яну 2015
0
69

Евертън по традиция спря Манчестър Сити – 1:1, с което остави еднолично на върха в класирането на Висшата лига Челси.

Лондонският тим победи с 2:0 у дома Нюкасъл и води с 2 т. пред Сити.

Евертън е загубил само 2 от 22 домакинства на „гражданите” и се видя – стадионът им не е добро място за шампионите.

Сити поведе с гол на Фернандиньо, а и получи импулс със завръщането на Серхио Агуеро след контузия (25 минути като резерва). Но грешка на вратаря Джо Харт позволи на Стивън Нейсмит да изравни.

Нюкасъл водеше играта цяло първо полувреме, уцели и греда, но... Челси вкарваше. Голове на Оскар и Диег оКоща (15-и за сезона) донесоха успеха на лидера.

Ливърпул спечели с 1:0 като гост на Съндърланд, с което вече е само на 4 т. от четвъртия в класирането Саутхемптън. Лазар Маркович вкара първия си гол във Висшата лига за успеха.

Лестър отново победи – 1:0 у дома над Астън Вила, и със 7 т. в последните 3 мача вече е със 17 пункта. И не изглежда обречен, въпреки че остава последен.

Бърнли напусна зоната на изпадащите за първи път през сезона след 2:1 у дома над Куинс Парк.

Суонси и Уест Хем направиха 1:1, а в дебюта на мениджъра Тони Пюлис, неговият Уест Бромич сломи с 1:0 у дома Хъл.

Води Челси с 49 т., Сити има 47, а третият Манчестър Юнайтед – 37.

На дъното с по 17 т. са Лестър и Кристъл Палас, а с 19 е Куинс Парк.