Sportinglife 08:45 ч., 26 Фер 2016
0
1456

Англия се събуди.

Ливърпул сложи началото с трудна като изражение, но убедителна победа над Аугсбург с 1:0 в реванша от 1/16-финалите на Лига Европа.

Манчестър Юнайтед обърна до 5:1 Мидтиланд, като Николай Бодуров си вкара автогол, а Тотнъм отвя Фиорентина с 3:0.

Три от три.

Слуховете за смъртта на английския футбол са силно преувеличени.

Все още може да се окаже, че в последните 12 срещи за сезона в Европа Висшата лига има 5 представителя - отписваме Арсенал, който изглежда обречен срещу Барселона.

Но Челси има добри шансове да е на четвъртфинал в Шампионската лига, Сити е почти сигурен за там, а трите представителя в Лига Европа са на жребия за осминафиналите.

Само Испания се радва на по-добър успех, традиционно за последните години.

Виляреал отстрани Наполи след 1:1 като гост и 0:0 у дома, Атлетик елиминира Марсилия с 1:1 на свой терен (1:0 в първия мач), Севиля загуби с 0:1 от Молде, но се класира с 3:1 общ резултат, а Валенсия подобри клубния рекорд с 6:0 и 4:0 над Рапид.

Четири от четири.

Добавяме Реал и Барселона - на практика четвъртфиналисти в Шампионската лига, както и Атлетико, който не е далеч от класиране там.

7 испански тима.

В Лига Европа я няма Франция, след като Сент Етиен падна в Базел с 1:2, допускайки гол в добавеното време, изхвърлил го от играта.

Спарта елиминира Краснодар с 3:0 навън, а същият резултат шокира Шалке - Шахтьор разби германците на техен терен.

Фаворитът на букмейкърите Борусия (Дортмунд) победи и във втория мач Порто с 1:0, с което се класира.