Те станаха вратари по принуда - от Боби Муур до Козмин Моци

При 5:1 за домакините вторият вратар на Нюкасъл Крис Хедуърт извади рамо.

Първият - Мартин Томас, бе сменен още преди почивката.

Биърдсли взе ръкавиците.

Вкараха му само три гола до края, като единият бе от дузпа.

Ален Жирес, за Бордо срещу Нант, 1982 г.

Лудият президент на Бордо Клод Бес направи демонстрация срещу федерацията.

Седмица по-рано тя наказа за една година вратаря Драган Пантелич, който изрита един страничен съдия.

За последния кръг от първенството Бордо вече се бе класирал за Купата на УЕФА и не можеше да мръдне от четвъртото място.

Бес нареди на треньора да не пуска вратар в стартовия състав, като протест срещу наказанието.

Жирес, който бе капитан на отбора, застана най-отзад пред вратата, но без да има право да играе с ръце, както повеляваха тогава правилата.

За 60 минути той пусна само пет гола, преди разумът да надделее и Бордо да вкара резервния страж.

Жан-Пиер Папен, за Марсилия срещу ЦСКА, 1990 г.

При 3:0 в реванша за Купата на шампионите, българският отбор върна един гол.

При него обаче се контузи вратарят на Марсилия Юар.

Домакините нямаха повече смени и на вратата застана Папен, който бе вкарал гол в мача.

До края имаше 7 минути и ЦСКА стреля 4 пъти по вратата му, но Жи-Пи-Пи спаси 2 удара, а два минаха встрани.

Козмин Моци, за Лудогорец срещу Стяуа, 2014 г.

В 120-ата минута на реванша вратарят на Лудогорец Владо Стоянов бе изгонен с червен картон и на вратата застана Моци.

Той трябваше да пази дузпите, като хвана два удара и прати българския шампион в груповата фаза на Шампионската лига.

Моментът влезе в топ 10 на паметните случки в турнира за сезона, определени в сайта на УЕФА от феновете.

Хари Кейн, за Тотнъм срещу Астерас Триполис, 2014 г.

В мача от груповата фаза на Лига Европа домакините водеха с 5:0 до 87-ата минута, когато вратарят им Юго Лорис направи нарушение пред наказателното поле.

Бе изгонен, а Хари Кейн, записал хеттрик в двубоя по-рано, сложи ръкавиците.

Първата му работа бе да нареди стена за опасния фаул.

Лекичък удар край нея отиваше в ръцете му, но Кейн пусна комично топката под себе си и инкасира гол.

Все пак взе топката минути по-късно като автор на хеттрика.

Свърши си работата поне в другата част на терена...