Кевин Фоланд вкара след 8,8 секунди срещу Байерн, шампионите обърнаха – 2:1

Sportinglife 18:30 ч., 22 Авг 2015
0
399
Getty Images

Рекордно бърз гол падна в Бундеслигата. Нападателят на Хофенхайм Кевин Фоланд се разписа след точно 8,8 секунди игра при 1:2 срещу Байерн.

С попадението той изпревари Карим Белараби от Байер (Леверкузен), който вкара в 9-ата срещу Борусия (Дортмунд) миналия сезон. На трето място в класацията за най-бързи голове се нареждат нападателите Джоване Елбер (Байерн), Улф Кирстен (Байер) и Паул Фрайер (Фрайбург) – с попадения в 11-ата секунда.

Най-бързите голове в Бундеслигата

1. Кевин Фоланд (Хофенхайм) – 8,8 секунди срещу Байерн (22 август 2015 г.)

2. Карим Белараби (Байер) – 9 секунди срещу Борусия (Д) (23 август 2014 г.)

3. Джоване Елбер (Байерн) – 11 секунди срещу Хамбургер (31 януари 1998 г.)

Улф Кирстен (Байер) – 11 секунди срещу Кайзерслаутерн (30 март 2002 г.)

Паул Фрайер (Бохум) – 11 секунди срещу Мюнхен 1860 (24 май 2003 г.)

6. Дирк Цандер (Санкт Паули – 12 секунди (12 април 2013 г.)

7. Адам Жалай (Майнц) – 12,5 секунди срещу Вердер (30 март 2013 г.)

8. Лотар Матеус (Байерн) – 13 секунди срещу Борусия (М) (26 април 1986 г.)

9. Мохамед Зидан (Майнц) – 14 секунди срещу Вердер (4 февруари 2006 г.)

Роналд Ворм (Дуисбург) – 14 секунди срещу Хамбургер (12 октомври 1974 г.)

11. Александер Циклер (Байерн) – 16 секунди срещу Вердер (29 март 1997 г.)

Мартин Далин (Борусия М) – 16 секунди срещу Борусия (Д) (22 март 1997 г.)

Уве Балужински (Бохум) -16 секунди срещу Вердер (3 март 1995 г.)

Уве Вегман (Бохум) – 16 секунди срещу Байерн (5 декември 1992 г.)

Във втори пореден домакински мач Хофенхайм открива резултата срещу Байерн в първата минута. На 21 септември 2014 година Вехад Ибишевич вкара, но след това баварците пак обърнаха до 2:1 по пътя си към трета поредна титла.

Дуелът Хофенхайм – Байерн се превърна в страхотна атракция.

Още без да е направил атака, домакинът вкара. Дейвид Алаба върна лошо назад и Фоланд с първото докосване на топката от играч на Хофенхайм отбеляза покрай Мануел Нойер. Баварците не блестяха на терена, но стигнаха до изравняване. Томас Мюлер с коляно изравни и вече има три попадения от 2 мача през сезона.

Най-драматично стана в 72-ата минута. Националът Джером Боатенг първо направи груб фаул на границата на наказателното поле. Получи жълт кратно. При изпълнението на прекия свободен удар Боатенг вдигна високо ръка, за да спре топката – дузпа и втори жълт картон.

Но Южен Полански улучи гредата и не вкара втори гол. Така Хофенхайм вместо за първи път да победи Байерн, накрая пак загуби. В последните 10 минути баварците се хвърлиха в мощен щурм. И в 90-ата минута бразилецът Дъглас Коста направи нов виртуозен пробив по дясното крило, сервира на празна врата Роберт Левандовски да вкара победно.

Трудни дни имаха и други грандове във втория кръг на Бундеслигата. Завърналият се след 33 години в елита Дармщад стигна до 1:1 като гост на Шалке. Константин Рауш откри за малкия тим още в 6-ата минута, а Юлиян Дракслер изравни в началото на второто полувреме.

Вицешампионът Волфсбург също направи 1:1, но като гост на Кьолн. Симон Цолер даде преднина за „козлите“ в 30-ата минута, а чак в 83-ата датчанинът Никлас Бенднер изравни.

Така освен Байерн само Байер (Леверкузен) засега е с 2 победи. „Аспирините“ спечелиха с 1:0 като гост на Хановер с гол на Хакан Чалханоглу.

Други резултати: Айнтрахт – Аугсбург 1:1, Херта – Вердер 1:1.