Как реагират отборите на Жозе на тежки загуби

Sportinglife 09:55 ч., 19 Авг 2015
0
2983

Дори Жозе Моуриньо не е съвършен. Нищо, че е Специален и вероятно най-добрият треньор в модерния футбол.

Челси има проблеми, притиснат до стената и от тежкото 0:3 в ръцете на прекия конкурент Манчестър Сити във Висшата лига.

Но и преди Жозе е бил в ситуация, в която тимът му е трябвало да реагира на нокдауни.

Ето как се е справял.

Бенфика - Порто 2:1, 16 май 2004 г.

Моуриньо и Порто печелят с лекота титлата, взимат и Купата на лигата, на финал са в Шампионската лига. Но губят болезнено с продължения от големия враг финала за Купата на Португалия.

10 дни по-късно Жозе и Порто отвръщат на удара с 3:0 над Монако и най-важния трофей - този на европейските шампиони.

Мидълзбро - Челси 3:0, 11 февруари 2006 г.

Шокът е голям, Боро се бори да не изпадне, а разбива шампионите на Моуриньо.

Това е първо поражение на Челси от 3 месеца, а главите на играчите бяха другаде - предстоеше първи мач срещу Барса в осминафинал на Шампионската лига.

И той бе загубен с 1:2, но после Челси вкара сезона в релси и спечели с лекота титлата.

Астън Вила - Челси 2:0, 2 септември 2007 г.

Челси за четвърти път при Моуриньо не успя да бие на този стадион.

Този мач определи и съдбата на Жозе в първия му период в клуба. Последва сиво 0:0 с Блекбърн у дома и Роман Абрамович смени португалеца с Авраам Грант.

Аталанта - Интер 3:1, 18 януари 2009 г.

До този мач Интер на Жозе имаше само една затгуба за сезона. Но това бе сериозен удар - Кристиано Дони вкара два пъти и Интер губеше с 0:3 до 22-ата минута. Златан Ибрахимович върна почетно попадение в края.

Следващият мач бе срещу Рома в четвъртфинал за Купата на Италия, Моуриньо пусна няколко младоци, а Златан заби победния гол.