Астана стигна плейофа за влизане в Шампионската лига

Sportinglife 03:05 ч., 06 Авг 2015
0
70

Станимир Стоилов постигна огромен триумф като треньор на Астана. Воденият от него и Цанко Цветанов тим срази драматично ХИК (Хелзинки) с 4:3 в третия предварителен кръг.

Първият двубой във Финландия завърши 0:0.

Мачът започна кошмарно за Астана.

В четвъртата минута Кусман Ялоу откри резултата за ХИК. Ужасът за домакините продължи с втори гол на Гидеон Баах в 41-ата. Секунди преди почивката Патрик Твумази върна надеждата за Астана. А още в първата атака на второто полувреме реферът даде дузпа, от която Роджър Канас изравни.

На крилете на радостта Астана бързо вкара и трети гол. В 56-ата минута се разписа Дмитри Шомко. Но драмата за казахстанците продължи с пълна сила.

Твумази получи червен картон в 70-ата. А в 87-ата съдията даде дузха за ХИК за игра с ръка. Ерфан Зенели успя да изравни, въпреки че вратарят почти хвана топката.

Така се стигна до четириминутното продължение.

Във втората минута след корнер Евгени Пощинов отбеляза победно с глава и хвърли стадион в екстаз.

Астана си гарантира най-малко да участва до Коледа в евротурнирите. Дори да отпадне от плейофа на Шампионската лига, вече заслужи да влезе директно в груповата фаза на Лига Европа.

През миналия сезон Астана не успя да прескочи последната квалификация там, отпадайки от Виляреал.