Sportinglife 09:05 ч., 11 Апр 2016
0
2614

"Джейми, нуждаем се от теб... "

Това е казал Клаудио Раниери на почивката на мача Съндърланд - Лестър, когато нулите сякаш нямаше как да бъдат разбутани от таблото.

Нападателят бе нервен през първото полувреме, стреляше хаотично и губеше нетипично топката.

Нататък е заговорил Варди.

Ще остане тайна какво е казал на съотборниците му, но на терена изстреля голове №20 и 21 в първенството за сезона, за да донесе победата с 2:0.

Лестър е на върха със 7 т. аванс пред Тотнъм, остават пет кръга и математически на "лисиците" им трябват 9 точки за титлата.

Вероятно ще стигнат и по-малко...

Какъв диктатор се оказва Лестър, романтичният отбор на годината и на века!

В големите лиги на Европа само Байерн може да се похвали с такава преднина - 7 точки пред Борусия (Дортмунд).

Ювентус има аванс от 6 пункта в Италия, а Барселона - само от 3 в Примера.

Головете пратиха Варди в историята, след като от сезон 1984-85 г. никой играч на Лестър не бе вкарвал 20 или повече попадения в елита на Англия. Справка - тогава го направи Гари Линекер.

Лестър вече е сигурен за топ 4 и няма как да не играе в Шампионската лига.