Нова Зеландия спечели велик турнир, завладял света

Sportinglife 13:20 ч., 01 Ное 2015
0
1240

Нова Зеландия - най-доброият отбор на нашето време в ръгбито, стана световен шампион в най-силното и зрелищно първенство в историята.

Турнирът в родината на спорта Англия грабна милиони по света дори в страни, в които досега ръгби не бе особено популярен.

Динамиката, истинските стойности, реалните сълзи и мъжките сблъсъци - спортът плени Азия, Европа, Америка...

Нова Зеландия е първенец с уникалния талант, събран в черните екипи на тима.

За първи път отбор дублира титлата си (след триумфа им през 2011-а).

Финалът срещу Австралия (34:17) бе доказателство, че дори вторият най-добър тим в света е далеч от класата на шампиона.

Ричи Маккау, Даниел Картър, Сони Уилямс, Нону и останалите написаха незабравима страница в книгата с рекорди.

Но и световното е №1 от всички в историята, като дава огромен тласък на ръгби в битката му за глобално влияние.

98% от билетите бяха продадени, което е много повече, отколкото на световното по футбол например.

6000 доброволци помагаха в 43-те дни на събитието, като всеки един от тях получи в замяна само една фланелка, подписана от капитаните на отборите.

Ръгби продължава да е повече чест и слава, отколкото пари и комерс.

В туирът хаштагът #RWC2015 бе използван по два пъти на секунда през дните на турнира, общо 5 милиона пъти.

25 милиона уникални потребителски клика белязаха сайта на световното, а приложението за android бе свалено 2,8 милиона пъти.

Световното по ръгби започна пищно, завърши грандиозно, а на терена спечели най-добрият тим.

Нова Зеландия е шампион за трети път, втори пореден, напълно заслужено.

Раздялата с поколението на Картър, Маккау и Нону е неизбежна, но тяхното място в залата на легендите е отдавна запазено.