Световният вицешампион още няма победа в квалификациите за Мондиал 2018

Sportinglife 08:20 ч., 14 Окт 2015
0
478

Без контузения Лионел Меси световният вицешампион Аржентина продължи с кошмарните мачове и резултати.

В квалификациите за Мондиал 2018 отборът продължи да е без победа след 0:0 като гост на Парагвай. В първия мач „гаучосите” паднаха с 0:2 у дома от Еквадор.

А преди това последният официален двубой бе финалът на Копа Америка, загубен от Чили.

Резултати от световните квалификации в Южна Америка

Уругвай – Колумбия 3:0

1:0 Годин (34), 2:0 Ролан (51), 3:0 Ернандес (87)

Парагвай – Аржентина 0:0

Бразилия – Венецуела 3:1

1:0 Вилиан (1), 2:0 Вилиан (42), 2:1 Сантос (64), 3:1 Оливейра (74)

Перу – Чили 3:4

0:1 Санчес (7), 1:1 Фарфан (10), 2:1 Фарфан (36-дузпа), 2:2 Варгас (41), 2:4 Санчес (44), 2:4 Варгас (49), 3:4 Гереро (90)

Нямаше го Меси, нямаше го и Серхио Агуеро, а това направи Аржентина съвсем беззъба.

Най-доброто положение в средата на първото полувреме изпусна Карлос Тевес. Езекиел Лавеци пък имаше две ситуации след почивката. А през лятото Аржентина разгроми Парагвай с 6:1 на полуфинал на Копа Америка. Следващият мач на тима е срещу големия враг Бразилия през ноември.

„Отидохме в Парагвай, за да възстановим точките, които загубихме в първия мач – коментира треньорът Херардо Мартино. – Съжалявам, че пак не успяхме да победим. Хареса ми начина на игра особено през първото полувреме. От първите два мача най-лошото са точките. А наистина притеснителен бе двубоят с Еквадор.”

На другия полюс бе Бразилия. Още в 36-ата секунда Вилиан откри резултата за победата с 3:1 над Венецуела.

А „селесао” започна братски квалификациите с Аржентина – падна с 0:2 от Чили. Идеалният съперник за Бразилия бе точно Венецуела, която само веднъж победи петкратния световен шампион в предишните 22 мача.

След гола си „от съблекалнята” Вилиан добави и втори в 42-ата минута. Третото попадение бе на Рикардо Оливейра в края на мача.

Чили, носителят на Копа Америка, спечели най-атрактивната световна квалификация в Южна Америка – 4:3 като гост на Перу.

Атракцията започна с гол на Алексис Санчес в 7-ата минута. Веднага след това Джеферсон Фарфан изравни, но съотборникът му Кристиан Куева бе изгонен в 23-ата минута.

Въпреки това Фарфан направи 2:1 за домакините от дузпа. В последните три минути на първото полувреме Едуардо Варгас и Санчес обърнаха резултата в полза на Чили. А Варгас направи 4:2 веднага след почивката. Накрая Паоло Гереро оформи крайния изход от инфарктния мач.

В друг двубой Уругвай разгроми Колумбия с 3:0.