Сензациите, които Шампионската лига не забравя

Sportinglife 18:35 ч., 01 Окт 2015
0
4764

Лил - Манчестър Юнайтед 1:0, 2005 г.

Ефектът от тази загуба не бе усетен веднага след нея. Юнайтед падна изненадващо на "Стад дьо Франс" от мъничкия Лил, който дори си нямаше собствен стадион по това време.

Месеци по-късно, след последния двубой в групата, "червените дяволи" отпаднаха, като останаха последни в карето.

Брьондби - Манчестър Юнайтед 2:1, 1998 г.

Най-изумителното в този мач бе, че Байерн бе сочен за най-силния отбор в Европа този сезон, а в края му почти спечели купата (Солскяер, Шерингам и т.н. в онзи незабравим финал с Юнайтед)...

Не, поправка. най-изумителното бе, че Маркус Бабел изведе напред Байерн в 77-ата минута и сякаш всичко приключи.

Но в последните 120 секунди Томас Хелмер си вкара автогол, а Алан Равн заби победно за датчаните!

Интер - Арсенал 1:5, 2003 г.

Арсенал имаше нужда само от победа, за да се класира за елиминациите.

Отборът бе неубедителен до този мач, като бе разбит с 0:3 от Интер в Лондон.

Но какво отмъщение само!

Рециталът по футбол бе вдъхновен от Тиери Анри с два гола, Робер Пирес, Фредрик Люнгберг и Еду добавиха по един.

"Сан Сиро" дори аплодира гостите, толкова изящно играха те!

Монако - Реал 3:1, 2004 г.

Реал имаше начертан път към финала срещу Монако и Челси, които трябваше да са лесни жертви за галактическия тим.

След 4:2 в Мадрид и 1:0 като гости в Княжеството в края на първото полувреме, всичко изглеждаше ясно.

Та кой е обръщал Реал от 2:5?

Ето кой - играещият под наем в Монако Фернандо Мориентес вдъхнови обрат до 3:1 и прати отбора си на полуфинал.