Джони Кейджов 07:35 ч., 27 Авг 2015
0
2615

Станимир Стоилов вече спокойно може да кандидатства за цар на Казахстан.

Влизането на Астана в груповата фаза на Шампионската лига е една от най-големите сензации в историята на турнира.

А Мъри успява за втори път. През 2006 година направи Левски първия наш тим в основната фаза на турнира на милионерите, но не бе оценен достатъчно на „Герена”.

След две години бе уволнен. Помни и някой, че преди две години като треньор на Ботев Стоилов срази Астана с общ резултат 6:0 в първия предварителен кръг за Лига Европа?

Представете си каква е промяната с този казахстански отбор днес.

Кипърският АПОЕЛ бе големият фаворит, но само това не стига. Астана не се огъна и след като допусна гол.

Семир Стилич вкара фамозен гол от пряк свободен удар в 60-ата минута и резултатът стана 1:0 за домакините от Острова на Афродита.

Точно толкова завърши първият двубой в полза на казахите. Щурмът на АПОЕЛ продължи мощно, но вратарят Ненад Ерич наистина правеше чудеса.

Така дойде 84-ата минута, когато Неманя Максимович участва в една перфектна атака, след която Астана изравни – 1:1.

С класирането на Астана географията на Шампионската лига продължи да се разширява.

А през този сезон в групите ще участват отбори от две държави, които са от Азия. От Израел идва Макаби (Тел Авив) с друг бивш треньор на Левски – Славиша Йоканович.

И с Астана на Станимир Стоилов. Да не пропуснем да отдадем заслуга и на двамата му помощници – героят от САЩ’94 Цанко Цветанов и Саид Ибраимов.

Един роден екип, който преди 9 години водеше Левски, сега трупа слава далече-далече.

А България? Оставаме отново далеч зад борда.

Злощастните мачове на Лудогорец срещу молдовския Милсами отдавна са забравени. Но по телевизията ще можем да гледаме българи в Шампионската лига.

Но ние не сме там и нямаме място там. Сектор Т с бира в ръка ни стига.

От 3 часа пред нощта казахстанско време Станимир Стоилов е готов да стане Царя на Казахстан.

Далеч от дома Мъри направи най-големия подвиг в своя кариера на футболист и треньор.