Останахме без представителка при жените

Sportinglife 10:20 ч., 01 Юли 2015
0
21

Втората ракета на България при жените Сесил Каратанчева отпадна на старта на Уимбълдън.

Каратанчева загуби от испанката Силвия Солер-Еспиноса с 6:2, 2:6, 5:7 за 1:55 час игра.

Българката започна отлично срещата, поведе с 5:1 и спечели първия сет с 6:2.

Във втората част обаче испанката взе първите пет поредни гейма и лесно след това изравни резултата.

В решителния трети сет двете си размениха серия от шест пробива до 4:4. При 5:5 обаче Солер-Еспиноса взе подаването си, поведе с 6:5, а след това приключи мача с нов пробив.

Каратанчева все пак заработи 10 точки за световната ранглиста и 29,000 паунда от наградния фонд за участието си в Лондон, където търсеше втора победа в основната схема.

Така и втората българка напусна надпреварата, след като в първия кръг бе сразена и Цветана Пиронкова.