1-Серина Уилямс (САЩ) - Тимя Бабош (Унгария) 6:4, 6:1

4-Мария Шарапова (Русия) - Ришел Хогенкамп (Холандия) 6:3, 6:1

6-Луцие Шафаржова (Чехия) - Су-Вей Хсие (Тайван) 6:2, 6:3

Бетани Матек-Сандс (САЩ) - 7-Ана Иванович (Сърбия) 6:3, 6:4

Коко Вандевеге (САЩ) - 11-Каролина Плишкова (Чехия) 7:6(5), 6:4

14-Андреа Петкович (Германия) - Мариана Дукуе (Колумбия) 6:3, 6:1

22-Саманта Стосър (Австралия) - Урсула Радванска (Полша) 6:3, 6:4

23-Виктория Азаренка (Беларус) - Кърстен Флипкенс (Белгия) 6:3, 6:3

29-Ирина Бегу (Румъния) - Лесия Цуренко (Украйна) 7:5, 6:7(4), 7:5

30-Белинда Бенчич (Швейцария) - Ана-Лена Фрийдзам (Германия) 7:5, 4:6, 6:0

Мъже

1-Новак Джокович (Сърбия) - Ярко Нийминен (Финландия) 6:4, 6:2, 6:3

4-Станислас Вавринка (Швейцария) - Виктор Естрея (Доминиканска Република) 6:3, 6:4, 7:5

Сантяго Хиралдо (Колумбия) - 5-Кей Нишикори (Япония) отказ на Нишикори

7-Милош Раонич (Канада) - Томи Хаас (Германия) 6:0, 6:2, 6:7(5), 7:6(4)

9-Марин Чилич (Хърватия) - Рикардас Бернакис (Литва) 6:3, 4:6, 7:6(6), 4:6, 7:5

11-Григор Димитров (България) - Стийв Джонсън (САЩ) 7:6(8), 6:2, 7:6(2)

14-Кевин Андерсън (Република Южна Африка) - Марсел Илхан (Турция) 6:7(5), 7:6(6), 4:6, 7:5

16-Давид Гофен (Белгия) - Лиъм Брейди (Великобритания) 7:6(3), 6:1, 6:1

17-Джон Иснър (САЩ) - Матю Ибдн (Австралия) 6:2, 7:6(8) 6:4

21-Ришар Гаске (Франция) - Кени Де Шепер (Франция) 6:0, 6:3, 6:3

24-Леонардо Майер (Аржентина) - Марсел Гранойерс (Испания) 6:3, 7:6(4), 6:3

26-Ник Кириос (Австралия) - Хуан Монако (Аржентина) 7:6(5), 6:3, 6:4

27-Бърнард Томич (Австралия) - Пиер-Юг Ербер (Франция)

Фернандо Вердаско (Испания) - 32-Доминик Тийм (Австрия) 5:7, 6:4, 5:7, 6:3, 6:4

Сръбкинята не успя да се справи с агресивната игра на съперничката и дори подкрепата от трибуните на приятеля й - германския национал Бастиан Швайнщайгер, не успя да помогне на Иванович да стигне до успех.

Водачката в схемата Серина Уилямс отнесе унгарката Тимя Бабош с 6:4, 6:1 за по-малко от час игра и се класира за третия кръг на третия за годината турнир от Големия шлем "Уимбълдън".

Американката проби сервиса на 93-а в ранглистата унгарка в началото и на двата сета и набързо приключи интригата в мача.

Петкратната шампионка ще срещне в третия кръг местната любимка Хедър Уотсън, която е единствената британка в третия кръг, след като победи Даниела Хантухова с 6:4, 6:2.

Уилямс отпадна именно в третия кръг на "Уимбълдън" миналата година след загуба от Ализе Корне и този път е амбицирана да преодолее тази фаза на турнира.

"Определено ми се получават нещата. Играя добре и трябва да задържа това ниво и за следващите мачове", коментира Серина Уилямс.

Виктория Азаренка записа рутинен успех с 6:3, 6:3 над Кирстен Флипкенс за един час и 18 минути. Тенисистката от Беларус спечели 82% от точките си на първи сервис и пласира 21 печеливши удара.

Защитаващият титлата си Новак Джокович (Сърбия) се класира за третия кръг на Откритото първенство на Великобритания по тенис.

Джокович победи без проблеми Ярко Ниеминен (Финландия) с 6:4, 6:2, 6:3 за 1:32 час.

Сърбинът допусна пробив още в първия гейм на мача, след което доминираше изцяло.

Номер 1 в света завърши двубоя с 8 аса, 5 пробива и 38 печеливши удара.

Сърбинът, който е шампион от 2011 и 2014 година, играе за 11-и път в кариерата си на турнира от Големия Шлем на трева в Лондон.

В третия кръг Джокович излиза срещу номер 27 Бърнард Томич (Австралия), който надделя над Пиер-Юг Ербер (Франция) със 7:6(3), 6:4, 7:6(5).

Поставеният под номер 4 в схемата Станислас Вавринка преодоля с чиста победа втория кръг, след като се наложи с 6:3, 6:4, 7:5 срещу Виктор Естрея Бургос от Доминиканска Република.

Шампионът от "Ролан Гарос" и победител в два от последните шест турнира за Големия шлем контролираше напълно мача, който завърши за час и 31 минути.

Вавринка е играл само веднъж на четвъртфиналите на турнира във Великобритания, като това се случи при миналогодишното отпадане срещу неговия сънародник Роджър Федерер. Съперник на Вавринка в третия кръг ще бъде испанецът Фернандо Вердаско.

"Той е труден съперник. Не знаех какво точно да очаквам от него, но се радвам, че успях да го победя в три сета. Имам да подобрявам доста неща в играта си, но за момента най-важни са чистите успехи", каза швейцарският тенисист след мача.

Бургос беше достоен противник на Вавринка, но неговата игра на ретур решиха срещата в полза на швейцареца.

Доминиканецът, който в цялата си професионална кариера не е печелил две поредни победи на трева, допусна по един пробив в края на всеки един от трите сета и това оформи успеха за Вавринка.

Милош Раонич се справи с 6:0, 6:2, 6:7(5), 7:6(4) с ветерана Томи Хаас.

Канадецът заби цели 29 аса и общо 61 уинъра без да допусне съперникът му да реализира нито един от трите си брейкпойнта в двубоя.

Раонич продължава срещу Ник Кирьос, който отново не загуби сет при 7:6(5), 6:3, 6:4 над Хуан Монако. Младокът впечатли със стабилност от начален удар и не отпусна на съперника си нито един брейкпойнт през целия мач.