Чили и Мексико направиха зрелищно 3:3, Боливия с първа победа от 1997 г.

Sportinglife 06:55 ч., 16 Юни 2015
0
298
GETTY IMAGES

Пред 50 000 души Чили и Мексико направиха най-зрелищния мач на Копа Америка досега – 3:3. Головете падаха един след друг, а феновете не можеха да си поемат дъх.

За ужас на домакините Мексико поведе в 21-ата минута чрез бившия нападател на Манчестър Сити Матиас Вуосо. 60 секунди по-късно местният любимец Артуро Видал взриви трибуните – 1:1. И отново „ацтеките” излязоха напред. В 29-ата минута Раул Хименес отбеляза второ попадение. Малко преди почивката Едуардо Варгас направи 2:2.

Второто полувреме този път започна по домакински. Дузпа за Чили и Видал стреля точно за 3:2. Радостта не бе дълга Вуосо изравни резултата в 66-ата минута с второто си попадение. До края нито един от двата отбора не успя да стигне до успеха.

Преди това Боливия ликува с първа победа на Копа Америка от 1997 година насам. Най-високо локализираната в Андите държава срази Еквадор с 3:2, въпреки че стартира мача като аутсайдер.

Боливийците нанесоха три кинжални удара през първото полувреме – голове вкараха Роналд Ралдес, Мартин Смедберг и Марсело Морено от дузпа.

Еквадор опита да се върне в мача и още в 48-ата минута Енер Валенсия намали. Но вторият гол падна чак в 81-ата – чрез Милер Боланос. Еквадор нямаше сили за повече и завърза здраво групата.

В петък са финалните мачове и всеки има шанс за класиране. Еквадор играе с Мексико, а Чили – с Боливия.