Унизителни загуби за Рома и Евертън в Лига Европа

Севиля, Волфсбург, Брюж, Зенит, Динамо Киев, Наполи, Фиорентина и Днипро се класираха напред

Sportinglife 08:15 ч., 20 Март 2015
0
93

Динамо (Киев) разгроми с 5:2 Евертън във втори мач от 1/8-финалите на Лига Европа и продължи напред с общ резултат 6:4.

След загубата на "карамелите" от Динамо Англия остана без представител в европейските клубни турнири.

В друг двубой от елиминациите на Лига Европа Волфсбург победи Интер като гост.

"Вълците" победиха и във втория мач между двата тима, като този път резултатът бе 2:1.

В първия мач немският тим се наложи с 3:1 и така с общ резултат 5:2 се класира за четвъртфиналите на турнира.

Даниел Калигиури и Никлас Бендтнер бяха точни за германците, а Родриго Паласио се разписа за тима от Милано.

В италианското дерби Фиорентина разгроми Рома като гост с 3:0 и се класира напред след равенството 1:1 във Флоренция в първата среща.

Феновете на "вълците" изразиха бурно недоволството си от слабата игра на футболистите. Ултрасите от "Курва Суд" демонстративно напуснаха местата, които заемаха на трибуните в 30-ата минута на мача и целият сектор остана празен.

Привържениците на Рома издигнаха само един плакат, който остана, а на него пишеше: "На Рим му писна...ще се видим скоро!"

Запалянковците все пак се върнаха в сектора 10 минути по-късно, но само за да обиждат играчите и старши треньора Руди Гарсия.

През този сезон Рома отпадна последователно от Шампионската лига, от Купата на Италия, от Лига Европа, а освен това загуби шансовете си за титлата в Серия А.

В Испания Севиля продължи защитата на трофея от Лига Европа, след като се класира за четвъртфиналната фаза на надпреварата.

След нова победа този път с 2:1 срещу Виляреал в мача реванш на „Санчес Писхуан“, домакините продължиха с общ резултат 5:2.