Добруджа и Марек полуфиналисти

Съперниците им ще бъдат определени след изиграването на третите двубои в четвъртфиналните серии между ЦСКА и Нефтохимик, както и Монтана – Арда

Sportinglife 19:05 ч., 15 Март 2015
0
42
Lap.bg

Двама от полуфиналистите в българското волейболно първенство са вече известни.

До предпоследните срещи преди определянето на шампиона без проблеми стигнаха Добруджа и Марек.

Първия и третият от редовния сезон приключиха четвъртфиналните серии след вторите срещи след като записаха по още една победа съответно над Левски Бол и Пирин (Разлог).

Добруджа се наложи с 3:0 и във втория мач срещу „сините” след 16 точки на Симеон Александров и 13 на Костадин Стойков.

Марек пък се нуждаеше от пет гейма, за да стигне до втори успех срещу Пирин. Най-резултатен при успеха с 3:2 бе Борислав Апостолов с 18 точки. Михаел Манджуков добави още 16 точки.

Съперниците на Добруджа и Марек в полуфиналите обаче ще бъдат определени след изиграването на третите двубои в четвъртфиналните серии между ЦСКА и Нефтохимик, както и Монтана – Арда.

Нефтохимик успя да изравни сблъсъка срещу „червените” след 3:1 у дома. Третият мач е в сряда в София. Победителят ще срещне на полуфиналите Добруджа.

Също в сряда трябва да стане ясен и победителят от сблъсъка между Монтана и Арда. Монтанци изравниха серия на 1-1 след успех с 3:2 в Кърджали.