Иванович и Квитова също отпаднаха на осминафиналите

Sportinglife 20:00 ч., 18 Фер 2015
0
655

Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова отпадна в третия кръг на силния турнир на твърди кортове "Dubai Duty Free Tennis Championships" с награден фонд $2,513,000.

Първата ни ракета загуби от водачката в схемата Симона Халеп (Румъния) с 4:6, 3:6 за 80 минути игра. Пиронкова започна мача с пробив, след което поведе с 2:0 и 4:2. Румънката обаче не се предаде, спечели четири поредни гейма и взе първия сет след 45 минути.

Във втората част българката отново стартира с пробив, но допусна да загуби подаването си още в следващата част. Халеп направи четвъртия си пробив в срещата за 4:2. Румънката затвърди пробива си за 5:2, а малко по-късно успя, сервирайки за място на четвъртфиналите, където я очаква рускинята Екатерина Макарова.

Пиронкова за първи път в кариерата си достигна до третия кръг от надпреварата, като с това си осигури $26,000 от наградния фонд и 105 точки за световната ранглиста, в която ще се завърне в топ 50 през следващата седмица. Следващият турнир за българката е започващият на 23-ти февруари "Qatar Total Open" в Доха.

За да влезе в основната схема обаче Пиронкова ще трябва да премине през ситото на квалификациите. Ана Иванович и Петра Квитова също отпаднаха на осминафиналите в Дубай.

Каролина Плишкова наниза 13 аса по пътя си към победата с 6:2, 4:6, 6:4 над поставената под №4 в схемата сръбкиня. Поставената под №2 и шампионка в Дубай от 2013 г. Петра Квитова загуби от испанката Карла Суарес Наваро с 3:6, 6:4, 3:6 след два часа и три минути игра. Чехкинята направи 13 двойни грешки и бе пробита шест пъти от Суарес Наваро.