Торинци с равенство като гости на Чезена

Sportinglife 07:55 ч., 16 Фер 2015
0
72
Getty Images

Ювентус пропусна възможността да се отдалечи още повече от преследвача си Рома, завършвайки 2:2 като гост на Чезена в последния мач от 23-ия кръг.

Така лидерът и шампион на Италия през последните три години събра 54 точки, а Рома има 47, след като в неделния следобед не успя да се справи със закъсалия Парма на "Олимпико".

Андреа Пирло сбърка за първия гол на Чезена, който отбеляза Милан Джурич в 17-та минута.

Торици обаче стигнаха до пълен обрат. В 27-та минута Пол Погба центрира от левия фланг и испанският нападател Алваро Мората с глава изравни резултата, а в в 37-та Клаудио Маркизио се възползва от грешка в защитата на домакините и от непосредствена близост направи резултата 2:1 за Ювентус.

Франко Бриенца обаче подели точките двайсетина минути преди края, а в 82-та минута Артуро Видал от гостите изпусна дузпа.