Цибулкова даде само два гейма на първата ни ракета

0
468

Прокобата на втория кръг на Аustralian Open се изправи пред Цветана Пиронкова и тази година в Мелбърн.

Първата ни ракета бе сломена с 2:6, 0:6 от словачката Доминика Цибулкова.

Поставената под №11 в основната схема се очертава като една от най-неудобните съпернички на българката, след като покачи баланса си на 8:1 победи срещу най-добрата ни тенисистка.

Резултатът изглежда достатъчно категоричен в полза на Цибулкова, въпреки че Цвети игра като равна с равна през почти целия мач.

Неубедителните сервис геймове на Пиронкова натежаха в полза на словачката. Цибулкова проби цели шест пъти подаването на българката от десетте възможности, които имаше.

Словачката затвори мача след час и 12 минути, в които спечели 67% от точките си на първи сервис и пласира 28 уинъра.

Цветана Пиронкова се представи пред публиката в Мелбърн за юбилейния десети път. За осми път тя достигна до втория кръг на надпреварата, но отново не успя да прескочи това стъпало спряна от Цибулкова.

В следващия кръг победителката ще се изправи срещу победителката от мача между французойката Ализе Корне и чехкинята Дениса Алертова.