Не признаха уникален автогол на Матс Хумелс

Sportinglife 19:20 ч., 30 Яну 2016
0
573

Дебютантът в Бундеслигата Инголщад измъчи докрай Борусия (Дортмунд) на неговия стадион "Сигнал Идуна Парк". Малкитя баварски тим загуби с 0:2, но мачът можеше да се развие и по различен начин. През второто полувреме реферът не призна уникален автогол на звездния защитник Матс Хумелс от 30 метра - даде му несъществуващо нарушение.

В последните 12 минути голмайсторът Пиер Емерик Обамеянг вкара двата решителни гола, с които зарази интригата спрямо лидера Байерн, който в неделя приема Хофенхайм.

Мексиканецът Хавиер Ернандес продължи своето възкресение в Байер. Нападателят на тима от Леверкузен вкара два гола за 3:0 срещу гостуващия Хановер. Първото попадение в мача бе на Щефан Кислинг.

Други резултати от Бундеслигата: Аугсубург - Айнтрахт 0:0, Вердер - Херта 3:3, Дармщад - Шалке 0:2, Майнц - Борусия (Мьонхенгладбах) 1:0, Щутгарт - Хамбургер 2:1.