Руни, Блинд и Мата вкараха головете, с които свалиха временно напрежението от Ван Гаал

Sportinglife 08:35 ч., 30 Яну 2016
0
170

Манчестър Юнайтед победи Дарби Каунти с 3:1 като гост в четвъртия кръг за Купата на Англия. Така поне временно напрежението върху треньора Луис ван Гаал се намали. Преди мача холандецът каза, че няма намерение сам да напусне.

Уейн Руни откри резултата в 16-ата минута с фантастичен удар. Но телевизионните повторения показаха, че при поемането на топката е бил в положение на засада. Дарби Каунти успя да изравни още преди почивката с гол на Торн, а тимът от Чемппиъншип имаше шанс и за второ попадение.

В последния половин час Дели Блинд и Хуан Мата вкараха по още веднъж за гранда, който чака съперника си за петия кръг.