Левандовски вкара от дузпа и рикошет при 2:1 срещу Хамбургер

Sportinglife 08:10 ч., 23 Яну 2016
0
501

Байерн тръгна с победа, но без блясък през 2016 година. Лидерът срази очаквано Хамбургер с 2:1 като гост, но успехът дойде неочаквано трудно.

Роберт Левандовски вкара в 38-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Томас Мюлер. След почивката се разписа за втори път, след като топката рикошира в крака му и излъга вратаря Рене Адлер. Малко преди това Аарон Хунт изравни.

Победата бе под №70 за Пеп Гуардиола в 86 мача в Бундеслигата с Байерн. Преди днешните мачове баварците водят с 11 точки пред Борусия (Дортмунд).

След мача Томас Мюлер, титулярният изпълнител на дузпи в Байерн, обясни, че сам е дал на Левандовски да стреля от бялата точка. Това обещание датирало още от мача с Хановер, където германският национал пропусна.

"Няма дискусия кой да изпълнява - рече Мюлер. - Предварително бе уговорено всичко."

Левандовски пък излезе пред Пиер-Емерик Обамеянг в класацията на голмайсторите на Бундеслигата. "Като нападател искам непрекъснато да вкарвам - каза полякът. - До края има много мачове.  Обамеянг е страхотен футболист и няма да спре."