Харесван или не, планът на Ван Гаал сработи

Победата над Ливърпул не бе красива, но не е малко да си със 100 процента успеваемост срещу най-големия враг

Sportinglife 14:30 ч., 18 Яну 2016
0
475

Малцина са защитниците на Луис ван Гаал за периода му в Манчестър Юнайтед. Но никой от тях не може да отрече – рекордът му срещу Ливърпул е 100-процентов.

Четири победи от четири мача във Висшата лига, плюс пета на турнира в Щатите през 2014-а.

Човек може да се запита – как успя да се справи точно в най-големия сблъсък на английския футбол.

Повечето очакваха „Анфийлд“ да се превърне в последния пирон в ковчега на Ван Гаал и след края на мача да се търси наследник. Жозе Моуриньо или сензационно завръщане на сър Алекс Фъргюсън.

На пресконференцията преди дербито холандецът каза, че би заложил всичките си пари на Уейн Руни.

А ако сте гледали мача, в последните 30 минути едва ли бихте заложили някой въобще да отбележи гол.

Руни обаче се отблагодари с пето попадение в последните четири двубоя.

Тези голове донесоха на Юнайтед шест важни точки във Висшата лига и класиране за четвъртия кръг за Купата на Англия.

Най-големият мач за съжаление не бе за титлата.

Той бе между шестия и деветия.

Имаше настроение за шоу, след като и Ливърпул, и Юнайтед направиха атрактивни ремита по 3:3 срещу Арсенал и Нюкасъл през седмицата.

В търсене на славата от миналото на „Анфийлд“ обаче битуваше повече страх, отколкото финес.

Срещу Нюкасъл отборът на Ван Гаал се стремеше да атакува, а в Ливърпул – да се брани.

Революцията на Юрген Клоп показа, че отборът му може да си подава повече топката, отколкото вечния съперник. Но няма ефективност, когато се стигне до наказателното поле.