Конте бесен пита: Защо Италия няма да е поставена?

Хърватия с минимална победа над Малта, Норвегия ще е на бараж

0
186
Lap.bg

Защо? Този въпрос зададе Антонио Конте към системата на УЕФА, която постави Италия във втора урна на жребия за Евро 2016 през декември.

Националният тим на Италия спечели нашата група Н с победа 2:1 над Норвегия. „Адзурите” падаха в резултата, но успяха да обърнат. А в същото време Хърватия победи икономично Малта с 1:0 и директно се класира за Франция.

„Защо не сме поставени в първа урна, след като никой не ни победи и имаме 24 точки”, разгневи се Конте. Лидери на групите на Евро 2016 ще бъдат Франция, Германия, Испания, Англия, Португалия и Белгия, които са по-високо в ранглистата от Италия.

Резултати и класиране в група H

България – Азербайджан 2:0

1:0 М. Александров (20), 2:0 Рангелов (56)

Италия – Норвегия 2:1

0:1 Тетей (23), 1:1 Флоренци (73), 2:1 Пеле (82)

Малта 0 2 8 3:16 2

Забележка: От актива на Хърватия е отнета една точка заради дисциплинарно наказание от УЕФА.

Под ръководството на Конте „адзурите” загубиха само един мач – контролата срещу Португалия с 0:1 през юни. Треньорът смени Чезаре Прандели след фиаското на Мондиал 2014, а договорът му изтича с Евро 2016.

„Има шест месеца, не е сега моментът да говорим за договори – каза Конте след победата над Норвегия. – Видяхте какво се случи с Прандели. Поднови договора си преди световното първенство и после беше уволнен.”

Конте поздрави отбора си за победата, която дойде много трудно. Александер Тетей откри за Норвегия, а чак накрая Алесандро Флоренци и Грациано Пеле обърнаха резултата.

„Комплименти за Норвегия, те са добър отбор – каза Конте. – Нямаше да е справедливо да загубим мача. На прав път сме. През първото полувреме нямахме късмет.”

Капитанът на Хърватия Дарио Сърна се заяде с бившия селекционер Нико Ковач.

След загубата от Норвегия с 0:2 треньорът бе уволнен, а на пресконференцията каза, че футболистите му нямат сърца.

„Всички хърватски национали са герои – изригна Сърна след 1:0 над Малта. – Ние ще сме горди, че ще слушаме хърватския химн във Франция. Всички играем с огромни сърца и съм горд да съм част от този отбор.”

Нападателят на Интер Иван Перишич вкара решителния гол в 25-ата минута. Той откри резултата и при 3:0 над България в събота.

„Чувството е страхотно – каза треньорът Анте Чачич, който досега е само два мача на поста. – Направихме добри квалификации. Само в два двубоя отборът не се представи добре. Сега е време само за празнуване. Горд бях, когато гледах как футболистите ми пеят и танцуват в съблекалнята. Когато на почивката разбрахме, че Норвегия води в Италия, казах само едно: „Концентрирайте се върху нашия мач!” Обещах им, че Италия ще вкара два гола.”